Projektas „Muzikavimas vyresnio amžiaus žmonių emocinės sveikatos gerinimui“

2024 07 22
0001_white-and-green-playful-music-festival-instagram-post-2_1720687209-b6d216f20a77f82a208b6eca5a532a6b.png

Muzika yra neatsiejama žmogaus gyvenimo, mūsų kasdienybės dalis ir yra unikali bei efektyvi priemonė vyresnio amžiaus žmonių sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui. Muzikavimas suteikia nusiraminimą ir paguodą, padeda išreikšti emocijas ir atitraukti dėmesį nuo skausmo. Be to, motyvuoja judėjimą, skatina atmintį, gyvenimo istorijų prisiminimą ir pasakojimą. Tai suteikia prasmingą turinį bendravimui, palaiko asmenybę.

Kviečiame ateiti ir asmeniškai patirti sveikatinančią muzikos galią! Projekto įgyvendinimo metu vyks grupiniai susitikimai, skirti vyresnio amžiaus žmonėms, kurių metu profesionalūs muzikantai ir muzikos terapeutai dalinsis žiniomis apie tai, kaip muziką galime pasitelkti, siekiant išsaugoti ir stiprinti savo gerą savijautą, gyvą profesionaliai atliekamą muziką keis pačių dalyvių įsitraukimas į įvairias ir kiekvienam asmeniškai priimtinas muzikines veiklas, kurioms nereikalingi jokie muzikiniai gebėjimai. Muziką gali naudoti kiekvienas!

Iš viso vyks 6 tęstiniai užsiėmimai grupėje, kurią sudarys 20-25 vyresnio amžiaus žmonės. Užsiėmimus planuojama organizuoti 2 kartus per savaitę, kiekvieno jų trukmė – 1,5 val. Pirmąjį ir ketvirtąjį užsiėmimą ves profesionalus muzikantas, dalyviai bus kviečiami pasiklausyti gyvai atliekamos muzikos ir padiskutuoti apie muziką. Likusius užsiėmimus ves profesionalus muzikos terapeutas, Lietuvos muzikos terapijos asociacijos narys. Dalyviai bus kviečiami aktyviai įsitraukti į jiems priimtinas muzikines veiklas (pvz., dainavimas, veiklos su skirtingais muzikos instrumentais ir kt.).

Užsiėmimų laikas:

1 grupė: rugpjūčio 5 d.,7 d., 12 d., 14 d., 19 d., 21 d., pradžia – 11 val.

2 grupė: rugpjūčio 5 d.,7 d., 12 d., 14 d., 19 d., 21 d., pradžia – 14 val.

Adresas: Klaipėdos g. 138. Alfonso Lipniūno progimnazija

 

Svarbus dalyvavimas visuose 6 užsiėmimuose!

 

2023 m. užsiėmimų dalyvių atsiliepimai:

„Supratau ir pajutau, kad nėra negabių, tų, kurie nesupranta muzikos. Improvizuojant tokiai didelei grupei žmonių, su skirtingais instrumentais kakofonijos nebuvo. Visi klausėsi vieni kitų, sugebėjo susiderinti. Klausyt buvo gera. Visi esame muzikalūs.“ (Kretinga)

„Klausantis muzikos buvome sužavėti, kaip galima apie sudėtingą (klasikinę) muziką kalbėti paprastai.“ (Kėdainiai)

„Romansai buvo geriausia, ką galima daryti…Nežinojau, kad I (vardas) tiek jų moka. Norėsiu dar padainuoti kartu kada.” (Kaunas)

 „Labai įdomūs muzikos instrumentai, bet labiausiai patiko lietaus vamzdžio ir okeano būgno garsas, taip ramina..., padėtų pamedituoti, lengviau užmigti. Kur galima nusipirkti? (Ukmergė)

  „Man po šių užsiėmimų praėjo visi skausmai. Aš ir namuose visiems pasakoju, kad taip atsitiko. Ačiū, buvo labai gera, jauku ir šilta. Jautėsi bendrystė.“ (Kaišiadorys)

„Atsipalaidavimas, įsitraukiau į veiklas ir pamiršau visus kasdienius rūpesčius. Buvo gera būti ne tik pasyviai klausytojai, bet ir aktyviai dalyvauti. Jutau bendrystę su visais.“ (Molėtai)

 

Projekto vykdytojas: Lietuvos muzikos terapijos asociacija (www.muzikosterapija.lt). Tai 1997 metais įsikūrusi visuomeninė organizacija, vienijanti muzikos terapeutus bei kitus specialistus, taikančius muzikos terapijos metodus vardan visuomenės narių fizinės, psichinės, socialinės sveikatos ir gyvenimo kokybės. Asociacijos pirmininkė – dr. Loreta Kačiušytė-Skramtai.

Projekto partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centras, Vilniaus m. sav. visuomenės sveikatos biuras, Kauno m. sav. visuomenės sveikatos biuras, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras, Šiaulių m. sav. visuomenės sveikatos biuras, Tauragės raj. sav. visuomenės sveikatos biuras, Marijampolės sav. visuomenės sveikatos biuras , Telšių raj. sav. visuomenės sveikatos biuras.

Projektą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas