Svarbi informacija

Svarbi informacija




Pradedama tris mėnesius truksianti komunikacijos kampanija „Labas, kaip tu jautiesi?", siekiant atkreipti dėmesį į savižudybės problemą

Rugsėjo 10 d. minėjome Pasaulinė savižudybių prevencijos dieną. Šią dieną 20.00 val. languose įžiebėme žvakutes parodydami parama tiems, kuriuos palietė pasivižudybė. Šios dienos minėjimais buvo siekiama atkreipti dėmesį į savižudybės reiškinį, mažinti su juo susijusią stigmą bei didinti skirtingų visuomenės narių informuotumą, kaip galima savižudybių išvengti. Pasaulio sveikatos organizacija 2022 m. šios dienos minėjime kviečia „kurti viltį veiksmais". Tai reiškia, kad visuomet yra alternatyva savižudybei ir tai gali būti kiekvieno iš mūsų perduodama žinutė savižudybės grėsmę patiriančiam žmogui.

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Higienos instituto Psichikos sveikatos centru pradėjo tris mėnesius truksiančią komunikacijos kampaniją skirtinguose Lietuvos miestuose. Ja viešinamas kreipimasis „Labas, kaip tu jautiesi?" gali būti padedančio išvengti savižudybės pokalbio pradžia.

Kviečiame įstaigas, įmones, įvairais organizacijas prisidėti prie šios temos žinomumo: pasidalinti pridėtu vizualu socialiniuose tinkluose ar pasikeisti savo įstaigos Facebook puslapio viršelį (cover) bei pakviesti kolegas, artimuosius tai padaryti. Šie informaciniai plakatai matomi apačioje - galerijoje, galite juos atsisiųsti.

Daugiau informacijos savižudybių prevencijos tema galite rasti www.tuesi.lt.

 Kuriame viltį veikdami kartu!

Mobilioji psichologinių krizių komanda

1815 | Mobilioji psichologinių krizių komanda | I–VII, 8–20 val.

Kokias paslaugas teikia ši komanda?

  • Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda teikia krizinę pagalbą bendruomenėms, organizacijoms ir šeimoms, susiduriančioms su krize po netekties, nelaimingo atsitikimo ar kitokio sukrečiančio įvykio. Taip pat Ukrainos pabėgėliams, jų šeimoms.
     
  • Kas gali kreiptis pagalbos į mobiliąją psichologinių krizių komandą?
  • Kreiptis krizių psichologo konsultacijos kviečiame įstaigas, organizacijas, bendruomenes, šeimas, asmenų grupes
  • Kreiptis kviečiame ir šiais atvejais:
    jei jūsų organizacijoje dirba Ukrainos piliečiai ar jų artimieji,
    jei teikiate socialines paslaugas ukrainiečių pabėgėlių grupėms,
    jei susiduriate su kriziniu įvykiu, kuris emociškai stipriai paveikia ukrainiečių pabėgėlių grupę ar darbovietės, kurioje įdarbinami ukrainiečiai, kolektyvą.
  • Kaip susisiekti su šia komanda?
    Su Mobiliąja psichologinių krizių komanda galite susisiekti telefonu 1815. Paskambinus šiuo numeriu bus suteikta pirminė nuotolinė konsultacija telefonu, sutarta dėl komandos vykimo būtinybės ir galimų pagalbos būdų.
  • Kaip teikiamos šios komandos paslaugos?
    Mobiliosios psichologinių krizių komandos specialistai paslaugas teikia gyvai, atvykę į vietą, arba nuotoliniu būdu. Pagalbos Ukrainos piliečiams atveju, komandos teiks pagalbą rusų ir/arba anglų kalbomis.
  • Ar už konsultacijas reikės susimokėti?
    Konsultacijos yra nemokamos. Jas finansuoja Sveikatos apsaugos ministerija, o skambučių centro 1815 ir mobiliųjų psichologinių krizių įveikimo komandų veiklą koordinuoja Valstybinis psichikos sveikatos centras.

    Daugiau informacijos https://kriziukomanda.lt